Search

+38 (044) 338-89-04
info@cedos.org.ua
9:00 - 18:00
Mobile Menu

Remittances to Ukraine in the first quarter of 2014 (The National Bank data)

За перший квартал 2014 року в Україну надійшло 1,641 млрд. дол. США грошових переказів, що на 7,7% менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Незважаючи на скорочення обсягу грошових переказів з-за кордону, їхня частка у ВВП практично не змінилась та становила 4,6% у порівнянні з 4,7% у І кварталі 2013 року. Збереження такого співвідношення зумовлене падінням українського ВВП на 1,1% до відповідного кварталу попереднього року та девальвацією національної валюти по відношенню до долара США приблизно на 10% за вказаний період.

Найпопулярнішим каналом надходження грошових переказів залишаються міжнародні платіжні системи, частка надходжень через них у структурі переказів зросла у порівнянні з відповідним період попереднього року і у І кварталі 2014 року становила 47,2%. Відповідно, частка переказів через кореспондентські рахунки банків у 1 кварталі 2014 року зменшилась у порівняні з відповідним періодом минулого року і склала 39,1%. Частка переказів неформальними каналами, за оцінками НБУ, залишилась майже стабільною на рівні 13,7%.

Основним джерелом формування грошових переказів залишається оплата праці осіб, які працюють за кордоном менше року (тобто є резидентами України), її частка в загальних надходженнях у І кварталі 2014 року становила 66,7%. Відповідно частка іншої складової грошових переказів - приватних трансфертів - становила 33,3%; серед них продовжують переважати грошові перекази робітників, що працюють за кордоном більше року, які склали майже 18% загальних надходжень.

Географічно перекази, що надійшли офіційними каналами, залишаються сконцентрованими у семи країнах (Росії, США, Німеччині, Греції, Великобританії, Італії, Кіпрі), з яких надійшло більш ніж дві третини всіх переказів. Обсяг грошових надходжень зменшився за рахунок скорочення переказів практично з усіх основних країн (окрім Великобританії), однак майже половина загального скорочення зумовлена зменшенням переказів з Росії (3,3% з 7,6% загального скорочення). Причинами скорочення були девальвація російського рубля по відношенню до долара США на 15% (обсяг грошових переказів в російських рублях у І кварталі 2014 року зріс на 4% порівняно з відповідним періодом минулого року) та, ймовірно, напруження у російсько-українських відносинах.

Незважаючи на зменшення обсягів грошових переказів з-за кордону, їхня роль у платіжному балансі залишається значною. У попередні періоди обсяги переказів були співставні з валовим притоком прямих іноземних інвестицій, а у І кварталі 2014 року показали свою стабільність у порівнянні з цим елементом платіжного балансу. Більше того, хоча величина переказів у І кварталі 2014 року становила всього 8,9% від експорту та 8,3% від імпорту, вперше за кілька років їхня величина (1,641 млрд. дол. США) була достатньою для покриття дефіциту торговельного балансу 1,360 млрд. дол. США у І кварталі 2014 року.

 

 

Читати далі

20 Sep 2016

Education and science budget 2017: what does the government propose?

The government is trying to set some change points, but in general education budget still does not look balanced. Read more about education budget proposed by the government in our express analysis.

Iryna Kogut, Yegor Stadny

3 Aug 2020

Коронавірус і житло: аналіз наслідків пандемії

Під час пандемії та карантину недоліки наявної житлової політики не були враховані, що негативно вплинуло на право людей на житло та інші права. Орендар_ки е отримали допомоги від держави. Бездомні та жертви домашнього насильства залишились сам на сам із проблемами. Ми розробили рекомендації органам влади, які пропонуємо у нашому аналізі.

Pavlo Fedoriv, Yelyzaveta Khassai, Aliona Liasheva

21 Sep 2016

How IDPs influenced the housing market?

Analysis of changes in the housing market after the appearance of internally displaced persons in Kharkiv, Dnipro and Zaporizhia regions.

Tetiana Kolomiiets

16 Dec 2013

Comparative analysis of draft laws on higher education

Comparative analysis of three draft laws on higher education

Inna Sovsun, Yegor Stadny

Матеріал є об'єктом інтелектуальної власності.
Копіювання та поширення дозволяється тільки зі згадкою першоджерела не нижче другого абзацу, без зміни змісту публікації, видалення авторства та логотипу CEDOS
Детальніше Сховати